تبلیغات
all - نورد . نورد سرد و گرم

all
 
ehsan-iran.mihanblog.com

IRAN-AZERBAIJAN
 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 آبان 1390 توسط ehsan t.mouradloo

غلطکهای نورد گرم

این غلطک‌ها جهت حمل و هدایت SLAB گرم در دمای۱۱۰۰ درجه ازکوره تونلی تا قفسه نورد در مجتمع فولاد سبا وسایر نوردهای گرم به کار می‌رود. و بدیهی است که هر گروه از این غلطک‌ها با توجه به فاصله آن‌ها از ابتدا و انتهای خط نورد و دمای محیطی که در آن قرار دارند نیاز به طراحی و تجهیزات جانبی خاصی دارند.  بدنه غلطکهای تیپ زیر از جنس فولاد Fe۵۱۰ بوده و شافتهای ابتدا و انت‌ها توسط فرآیند فورج تولید می‌شود، در نظر گرفتن راهگاههایی جهت خروج هوای گرم و جلوگیری از محبوس شدن آن در داخل غلطک از تکنیکهای فنی خاص این قطعه بوده است که در ‌‌نهایت باعث جلوگیری از دفرمه شدن و افزایش طول عمر قطعه می‌گردد. 
حدود ۲۸ مورد از این تیپ غلطک‌ها جهت ساخت داخل بطور کامل مهندسی معکوس گردیده است.

گروهی از این غلطک‌ها مانند تیپ زیر نیاز به نصب ROLLER GUIDE و نسوز چینی داشته که قبل از تهیه دفترچه فنی ساخت آنرا برای سازندگان داخلی دشوار ساخته بود. 
از آنجایی که این غلطک‌ها به تعداد زیاد و در امتداد یکدیگر در کوره تونلی قرار گرفته‌اند نصب ROLLER GUIDEهای آن‌ها در امتداد یکدیگر باعث ایجاد باند سرد در طول ورق در حال نورد می‌شد که با تغییر طرح و OFFSET نمودن ROLLER GUIDE‌ها نسبت به هم در غلطکهایی که مجاور یکدیگر قرار دارند این مشکل رفع گردید.

گروه دیگر از غلطکهای نورد گرم مانند تیپ زیر نیاز به اعمال رینگهای نسوز داشته که با تهیه مدارک فنی ساخت آن در داخل می‌سر شده است. 
طراحی این رینگهای نسوز که از جنس ۲۵CrMo۴ می‌باشد باید به گونه‌ای باشد که علیرغم اینکه گرمای SLAB حمل شده را تحمل می‌کند در عین حال حداقل سطح تماس با بدنه غلطکی که روی آن قرار دارد را داشته باشد تا گرمای ناشی از SLAB باعث دفرمه شدن بدنه غلطک نگردد. 
شافتهای دو طرف این غلطک‌ها باید تا حدود ۵۵ HRC سختکاری شده و سپس تا صافی سطح ۰. ۸ سنگ بخورد تا اصطکاک و استهلاک بلبرینگهای حامل آن‌ها به حداقل برسد و اتلاف زمان جهت تعویض به حداقل برسد.

گروهی دیگر از این غلطک‌ها مانند تیپ زیر نیاز به اعمال روکش Ni-Cr به وسیله فرآیند جوشکاری می‌باشد. 
این غلطک‌ها که بواسطه روکش دیرگداز اعمال شده بر آن جزء قطعات خاص وارداتی قرار گرفته بود بطور کامل اعم از فرآیندهای ماشینکاری، انتخاب نوع الکترود، فرآیند جوشکاری و WPS به وسیله استانداردهای موجود در بازار به صورت دفترچه فنی ساخت آماده و جهت استفاده سازندگان داخلی در اختیار مجتمع فولاد قرار گرفت.

گروهی دیگر از این سری غلطک‌ها نیاز به تجهیزات مناسب جهت روانکاری بلبرینگ‌ها و شافت مرکزی غلطک داشته مانند تیپ زیر که مدارک فنی همه موارد فوق جهت ساخت داخل تحویل مجتمع فولاد مبارکه گردیده است:

 

 ehsan-iran.blogfa.com

 

.: Weblog Themes By Pichak :.


ehsan-iran.mihanblog.com

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
موسیقی ما
کد آهنگ:پی سی نرم افزار

[url=http://www.ariabux.com/?r=110624672][img]http://www.ariabux.com/includes/img/468x60.gif[/img][/url] خطاطی نستعلیق آنلاین
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک